Tym razem chodzi o księdza Janusza Czajkę z Łąkty Górnej w Małopolsce. Wygłosił on kazanie, podczas którego odniósł się do ubiegłotygodniowej debaty przed wyborami prezydenckimi 10 maja. Wzięło w niej 10 kandydatów.

„Wszyscy, którzy są poza Bogiem, poza Jezusem, są po prostu kłamcami. Ostatnio bardzo pięknie to wyszło, chociażby w tej debacie prezydenckiej, oglądaliście pewnie. No, dziewięciu idiotów, nie boję się tego słowa powiedzieć, kłamców, na prezydenta, którzy kłamią bezczelnie” – mówił do wiernych w kościele ks. Czajka.

Postanowił także uszczegółowić swoją wypowiedź: – „Dlaczego kłamią, jaki wniosek z tego? Dlatego, że wszystkich tych dziewięciu, oni są zupełnie poza Kościołem, poza panem Bogiem. Proszę sobie sprawdzić, każdy jeden! Nawet ten słynny nasz Kosiniak-Kamysz – przecież rozwiedziony. Poza Kościołem. Wszyscy. Każdy jeden. Szymon Hołownia – wszyscy. Dlatego są takimi kłamcami”.

Nie wiadomo, kto według księdza Czajki jest tym jedynym „sprawiedliwym”, który nie kłamie. Można się domyślać, że chodzi mu albo o Andrzeja Dudę, albo o Krzysztofa Bosaka, no bo przecież nie o Małgorzatę Kidawę-Błońską…

„Księża wciąż mylą mszę z wiecem wyborczym”;- „Zaraz się okaże, że kościoły otworzą, a frekwencja niewiele się zmieni. Tacy księża powinni być odsunięci, gdyż tylko robią krzywdę Kościołowi i naprawdę wierzącym ludziom”; – „To, w jakiej rzeczywistości politycznej żyjemy, jest naprawdę przerażające. Katolik (do tego jeszcze duchowny) wyzywa drugiego katolika tylko z powodu różnicy w przekonaniach politycznych!”; – „Normalnie to powinna być ostatnia msza tego „księdza”!” – komentowali sprawę internauci.

Z księdzem Czajką została… przeprowadzona rozmowa. Poinformował o tym onet.pl rzecznik biskupa tarnowskiego ks. Ryszard Nowak: – „Kuria Diecezjalna podjęła kwestię kontrowersyjnych treści wygłoszonych przez ks. Czajkę m.in. poprzez rozmowę z nim przełożonych kościelnych”.

Więcej o ks. Czajce >>>

Kmicic z chesterfieldem

Rządy PiS-u. Rodacy, takiego burdelu w państwie, takiej groteski bez wszelkiego trybu, takiego cynicznego, wyzutego z przyzwoitości tałałajstwa u władzy, takich nieudaczników nie było chyba od rządów pułkowników. Domek z marny kart. Państwo Prezesa Ubu! Panie Kaczyński i jego pomocnicy, róbcie tak dalej, a prędzej czy później wzbierze gniew ludzi i wywloką was z gabinetów, siedzib i mieszkań. I będziecie mieli szczęście, jeśli was nie powieszą. Na Placu Konstytucji.

Bezprecedensowy chaos w tworzeniu prawa, jego nieustanne zmiany, pośpiech, ignorowanie Konstytucji, to nieuchronny skutek pojawienia się w systemie państwa jednostki stojącej ponad prawem i tworzącej je, z pomocą służalczej większości sejmowej, wedle swego widzimisię.

Unia Europejska. Polska w silnej Unii to nasza racja stanu porzucona przez obecną władzę. Rozpad Unii oznaczałby powrót Polski do niemiecko-rosyjskiego dziadka do orzechów. Do tragicznego dla nas od początku XVIII w. układu. Poza Unią bowiem żaden kraj nie byłby takim, jakim jest w…

View original post 490 słów więcej