Donald Tusk wypowiedział się na temat majowych wyborów prezydenckich w kontekście epidemii koronawirusa.

Coraz więcej głosów za przełożeniem majowych wyborów prezydenckich w Polsce.

Prezydent pytany w czasie wywiadu dla Polsat News oświadczył, że na tę chwilę nie ma mowy o przełożeniu wyborów. Andrzejowi Dudzie jest zarzucane, że jako jedyny z kandydatów korzysta na trwającej epidemii i promuje się na niej.

– Na razie nie ma mowy o zmienianiu terminu wyborów, nie ma mowy o tym, żeby był składany wniosek o zarządzenie stanu wyjątkowego – mówił Duda w Polsacie.

– Ludzie chorują, żyją w strachu, boją się wychodzić, są przypadki śmiertelne, kraj jest sparaliżowany, ale kampania wyborcza w czasie epidemii ma trwać, a wybory prezydenckie mają odbyć się w maju, bo jedna osoba ma teraz największą ekspozycję. Niebezpieczna żądza władzy! – komentuje słowa PAD dziennikarz Jacek Nizinkiewicz, dziennik Rzeczpospolita”.

– To jest stan wyjątkowy bez jego ogłoszenia. Rządzący powinni zagrać fair i go wprowadzić, przesuwając wybory prezydenckie. Inaczej prezydentura będzie obarczona gigantycznym grzechem pierworodnym – ocenia dziennikarz Konrad Piasecki, „TVN24”.

Na temat wyborów prezydenckich głos postanowił zabrać także Donald Tusk, który uważa, że datę wyborów należy zmienić.

– Kampania to konkurencja, wzajemna krytyka, wręcz walka.

Podczas gdy Polska zmaga się z rosnącą liczbą zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2, o prezesie PiS słychać niewiele. Gdzie się podział? Media donoszą, że w ostatnią niedzielę Jarosław Kaczyński nie skorzystał z dyspensy udzielonej przez biskupa i udał się na mszę świętą.

Więcej o Kaczyńskim >>>

Karząca ręka Kaczyńskiego >>>

Kmicic z chesterfieldem

Wkraczamy w czas zarazy. Ile on potrwa?

Niemniej to nie czas dla liberalizmu, ani lewicy. W takich czasach zawsze dochodzą do władzy antydemokraci, nacjonalizm prawicowy, który szafuje zagrożeniem generując największe zagrożenie z swojej strony.

PiS jest nieszczęściem dla Polski, jak koronawirus, nie poradzą sobie z niebezpieczeństwem, bo nie mają żadnych sił.

Ale społeczeństwo będzie działać i tylko na nie można liczyć. Świat wchodzi w okres chaosu, który może porwać długo. Czy zmieni się postać świata?

Raczej nie, acz będą utrzymywać, że tak. Świat w swej istocie jest liberalny i dobry – to dwie cechy, które zwyciężają zło i sztywne ideologie.

Ale dzisiaj nakłada się na to niewyobrażalny postęp technologiczny i to on może by narzędziem, za pomocą którego dominacja totalitarna zechce uzyskać władzę.

Korei Południowej pomimo początkowej wysokiej fali zachorowań na COVID-19 udało się odwrócić krzywą i wciąż ma bardzo niewiele zgonów. Tajwan, Singapur, Hong Kong znacznie spowolniły rozwój epidemii.

View original post 592 słowa więcej