Borys Budka zdecydowanie wygrał wybory na przewodniczącego Platformy Obywatelskiej. Wraz z szefem partii zmieniają się osoby na innych stanowiskach. Wg nieoficjalnych informacji zastępcami Budki mają być Agnieszka Pomaska i Rafał Trzaskowski. Z kolei Sławomir Nitras ma objąć pozycję szefa klubu parlamentarnego.

W sobotę przeprowadzone zostały wybory na szefa PO. Wygrał je poseł Borys Budka, który uzyskał 78 proc. głosów przy frekwencji wynoszącej 76 proc. Drugi kandydat – Tomasz Siemoniak – uzyskał 11 proc. Dotychczasowym szefem Platformy Obywatelskiej był Grzegorz Schetyna.

Mają się zmienić także inne osoby w najwyższych władzach partii. Na razie PO nie poinformowała o tym oficjalnie, jednak wg informacji Onet.pl wiadomo już, że na razie Platforma będzie miała dwoje wiceprzewodniczących. Zastępcami Budki mają być posłanka Agnieszka Pomaska i prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Z kolei sekretarzem partii ma zostać poseł Marcin Kierwiński.

Dotychczas PO miała czworo przewodniczących. Byli to Ewa Kopacz, Bogdan Borusewicz, Borys Budka oraz Tomasz Siemoniak.

Budka dotychczas pełnił funkcję przewodniczącego klubu. Na tym stanowisku – wg informacji Onetu – ma go zastąpić Sławomir Nitras.

Rozważania Renaty Grochal o Budce tutaj >>>

Kmicic z chesterfieldem

Bezprawie pisowskie w kraju jest zaprowadzane z konsekwencją, ale nie logiką, bo nie można nazwać logicznymi partyjne interesy.

Polska jest psuta od podstaw prawnych, a to zemści się na każdym z nas i na naszej ojczyźnie. PiS trzeba będzie postawić przed prawem, polityków (raczej pachołków) Kaczyńskiego zobaczymy w przyszłości przed Trybunałami Stanu, zwykłymi sądami (bo np. „zasługi” korupcyjne ma każdy z polityków tej partii za paznokciami). Nie tylko Banaś, ale Morawiecki (jeden z największych krętaczy) et consortes.

Co z Kaczyńskim? Opozycja powinna dobrze rozegrać jego kwestię. Najpierw dopuścić do głosu jak największe spektrum obywateli, niech dyskutują, zainscenizować coś w rodzaju sądu historii, bądź sądu obywatelskiego.

Sformułowane zostaną zarzuty i po pewnym czasie prawnicy winni przekuć to na paragrafy.

Kaczyński powinien zgnić w więzieniu, dać mu tam szansę, aby walczył z wszami. Do tego nadaje się ten intelektualny średniak, a moralnie antyczłowiek.

Sondaże PiS-oi zaczynają niedomagać. Będą zjeżdżać w dół, bo…

View original post 1 360 słów więcej