Muzyk Krzysztof Skiba skomentował w mediach społecznościowych bieżące tematy społeczno-polityczne.

Sprawa proboszcza oskarżonego o pedofilię: W Zgorzelcu ruszył proces księdza pedofila z Ruszowa, który oskarżony jest o molestowanie nieletnich dziewczynek. Do molestowania miało dochodzić na terenie parafii podczas przygotowań do komunii świętej. Ksiądz molestował m.in. niepełnosprawne umysłowo dziewczynki w nadziei, że sprawa się nie wyda, a dziewczynkom nikt nie uwierzy. Świadkowie twierdzą, że ksiądz miał molestować dziewczynki latami. Łącznie poszkodowanych jest osiemnaście osób. Tymczasem wierni z Ruszowa bronią swojego księdza i atakują ofiary nazywające je małymi prostytutkami”. Nawet gdy zapadnie wyrok skazujący, a ksiądz Piotr M. zostanie przez sąd uznany za winnego przestępstw seksualnych, to i tak dla wielu wiernych będzie wzorem kapłana. W Polsce ksiądz może więcej. Kto wie, z tak piękną kartą może nawet zostanie biskupem? A po latach pożegnają go uroczyście i z honorami w katedrze jak miłośnika młodych chłopców arcybiskupa Paetza? Każda mafia broni swoich szefów.

O Stanisławie Michalkiewiczu: W podobnym duchu co wierni z Ruszowa wypowiedział się znany z miłości do bliźnich, publicysta Radia Maryja Stanisław Michalkiewicz. 13-letnią ofiarę księdza pedofila, który miesiącami więził, głodził i molestował dziewczynkę nazwał „ku*, bo ta po latach domagała się odszkodowania od zakonu i wywalczyła znaczną sumę pieniędzy. Za te słowa Michalkiewicz został pozwany do sądu i sprawę przegrał. W zemście ujawnił dane osobowe ofiary. Teraz rycerze dobrej zmiany już wiedzą, w jakie okna mają rzucać kamieniami. Jeżeli Bóg istnieje, to Michalkiewicza z pewnością spisał już na straty”.

Exposé Morawieckiego. Premier Mateusz Morawiecki wygłosił wspaniałe exposé, w którym nakreślił wizję Polski jako najlepszego miejsca do życia na świecie. Wobec takich świetnych żartów satyrycy są bezradni”.

Reakcje internautów:

Bo w Polsce ludzie wierzą w księdza, a nie w Boga. Dla nich ksiądz jest bogiem”.

Czy ubędzie choć jednego wiernego? Czy ktokolwiek wyciągnie wnioski? Czy ktoś ruszy guziki w aparacie przymusu? Nie sądzę… Przecież to nie nasze dzieci. I gdzie ten cały Ruszów właściwie jest?”.

Co za ciemnogród… A, w USA jednemu bardzo znanemu trenerowi sportowemu, ich ikonie, właśnie zakazano mu dożywotnio za molestowanie nieletnich wykonywania zawodu przez ten związek sportowy, co jest dla nich w ogóle tragedią… Ale, w chorej Polsce uchodzi to księżom, politykom itp.”.

Dlatego wypisałem się z tej instytucji 30 lat temu. Jedna z lepszych decyzji w moim życiu”.

Więcej >>>